Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ANINDA KREDİ


Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ANINDA KREDİ

Günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar ile uygun faizli, 36 aya varan vadelerle siz de kredinizi kullanabilirsiniz. Anında kredi başvurusu yaparak çalışmayan ev hanımları kredi çekebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ANINDA KREDİ
11 Eylül 2018 Salı 00:46 tarihinde paylaşıldı.
  Günümüzde ev hanımlarına bir çok farklı banka kredi tekliflerinde bulunmaktadır. Bu alternatifleri değerlendirmek isteyen kişiler ise, ev hanımlarına kredi veren bankalar içerisinde başvurularını yaparak, anında uygun faiz oranlı krediye sahip olabilirler. Siz de uygun faizli ev hanımlarına kredi tekliflerini değerlendirmek ve başvurunuzu yaparak kredinizi kullanmak istiyorsanız, aşağıda bulunan bankalardan birisini seçerek hemen kredinizi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları, Ssk'lı olarak çalışmıyor olarak gözükse bile bir çok banka farklı alternatifleri öne sürerek ve şartları yerine getirmek kaydıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi verebilmektedir. Kredi almak, kredi faiz oranlarının yükselmesi ve taleplerin düşmesiyle birlikte daha da kolaylaşmıştır. Normal şartlarda bir kişinin kredi alabilmesi için kredi notunun düzgün seviyede olması, kredi sicilinin temiz olması, kara listede yer almaması, Sgk'lı çalışan olması ve pek çok farklı kriter bulunmaktadır. Ancak günümüzde kredi taleplerinin düşmesiyle bankalar bu kriterleri azaltarak kredi vermeyi kolaylaştırmıştır. Çalışmayan ve gelir belgesi olmayan ev hanımı kredi çekebilir mi? Diye bir çok kişi soru yöneltmektedir.

Gelir belgelenmediği için bazı bankalar ev hanımlarına kredi vermekte zorlanabilir ancak farklı alternatifler düşünüldüğünde aslında kolay bir durumdur. Gelin birlikte ev hanımlarına kredi verilir mi? Sorusuna cevap arayarak maddeler halinde konumuzun içeriğini okumaya devam edelim. 20.000 TL'ye kadar 36 aya varan vadelerle siz de kredinizi hemen çekebilirsiniz. Bilindiği gibi Ağustos 2018 itibariyle BDDK'nın aldığı karara göre, 48 ay olan ihtiyaç kredisi vadesi 36 aya indirilmiştir. Bundan sonra ihtiyaç kredilerinde en fazla vade 36 aydır. Taşıt kredilerinde 48 aya varan vadelerle kredinizi kullanabilirsiniz.

Çalışmayan Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Ülkemizde bir çok kişi SGK'sız olarak çalışmaktadır yani resmi kayıtlara göre "işsiz" sayılmaktadır. Bu durumu bilen bankalar buna çözüm bulabilmek için farklı kriterler altında kredi başvurularını değerlendiriyorlar. Hatta çalışmayan ev hanımlarına da farklı çözümler sunarak ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi verilebiliyor. Öncelikle bir kişinin kredi kullanabilmesi için mutlaka gelirinin olması gerektiğini belirtelim. Bu gelir kira geliri, maaş, ek gelir gibi gelirleri kapsayabilir. Yaptığınız işi ve kazandığınız parayı bankaya ispatlarsanız tüm bankalar size kredi vermek isteyecektir. Bu durumu biraz da şöyle düşünelim, bankalar birer ticaret merkezleridir ve verdikleri kredilerden kar ederek para kazanırlar. Eğer bir kredinin geri ödenmemesi durumunda banka zarar eder. Bundan dolayı bir kişiye "borç para" yani kredi verecek olan bankalar ilk olarak kişinin maddi durumuna, gelirine, kredi notuna bakmaktadır. Bu kriterler olumlu olması durumunda banka krediyi onaylayarak anında krediyi kullandırır. Eğer kredi notu kötü olan (kredi ve kredi kartı ödemeleri gecikmiş, daha önce bankalardan kredi veya kredi kartı kullanmayan kişiler), banka sicili bozuk olan (kredi ve kredi kartı ödemelerini gününde yapmayan) veya kara listede yer alan (kredi ve kredi kartı borcun ödenmemesi sonrasında avukata verilmesi) veya belirli bir geliri olmayan kişilere bankalar kredi vermezler. Aşağıda yer alan gelirlere sahipseniz yine aşağıda bulunan bankalardan kolay kredi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: ACİL KREDİ LAZIM


EK GELİR: Kira geliri, evden çalışarak yapılan işler (sürekli kazanç), dul aylığı, anne ve babadan kalan emekli aylığı gibi.

İPOTEK GÖSTEREREK: Üzerinize kayıtlı bir taşınmazınız varsa (Arsa, Ev, Arazi gibi) bunu bankaya ipotek ettirerek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

KEFİL: Bir yakınınızı bankaya krediye kefil göstererek kredinizi kullanabilirsiniz. Kefil gösterilecek kişinin de, kredi çekmeye müsayit durumu olması gerekmektedir. Yani kefil olacak kişinin kredi notu iyi, kredi sicili temiz olmalı.

Ayrıca kadın girişimciler, Kosgeb gibi kurumlardan iş kurma kredisi adı altında hibe kredi desteklerinden de yararlanabilir. Kosgeb girişimcilik kursunu başarıyla bitiren ve girişimcilik belgesini almaya kazanan her bayan, Kosgeb'den devlet destekli faizsiz kredi ve hibe kredi adı altında kredileri kullanabilir. Bayanlar bu kredi seçeneğini değerlendirerek kendi işinin sahibi olabilir.

EŞ KEFALETİ İLE KREDİ

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, kredi verme şartları arasında eş kefaleti seçeneği de bulunmaktadır. Ev hanımları, eşlerinin çalıştığını bankaya göstererek bunun karşılığında ihtiyaç kredisi kullanabilir. Eşin bir nevi kefil sayıldığı kredide, eğer kredi ödenmezse kredi borcundan diğer eş sorumlu tutulmaktadır. Eş kefaleti ile kredi başvurusu kabul eden bankaların listesi yine aşağıda bulunan listede yer almaktadır. SGK'sı bulunmayan kişiler üzerine kayıtlı malları bankaya ipotek göstererek de kredi kullanabilirler. Ev hanımlarına önerimiz kredi başvurusunu internetten yapmak yerine, şubeye giderek kredi başvurusunu yapmaktır. Bunun nedeni bankalar internetten yapılan başvuruları çoğu zaman doğru değerlendiremez. Bankaya giderek durumunuzu anlatın ve daha açık bir şekilde kredi kullanmaya çalışın. Bayanlara kredi ve kredi kartı olanağı sunan bankalardan siz de bu ürünlere başvurarak anında kredi veya kredi kartınızı alabilirsiniz.

Enpara.com: QNB Finansbank'ın internet bankacılığı adresi enpara.com ile ev hanımları kredi kullanabiliyor. Yakın zamanda kullanıma açılan ve büyük bir müşteri potansiyeline ulaşan enpara ile siz de hemen 5000 TL masrafsız kredi kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak başvuru sonucu olumlu geçerse adresinize istediğiniz bir zamanda banka personelleri gelerek ilgili belgeleri tamamlamakta ve krediyi hemen kullanıma sunmaktadır.

Odeabank: Ev hanımlarına kredi desteğinde bulunan bankalar arasında yer alan Odeabank, düşük faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Siz de Odeabank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 8 444'ü arayarak, Odeabank internet bankacılığı adresinden, Odeabank mobil şubeden veya şubelerden yapacağınız kredi başvurusu sonrasında kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Akbank: Türkiye'de hizmet veren büyük bankalardan birisi de Akbank'tır. Siz de kefil göstererek hemen düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra, kredinizi anında hesabınızda bulabilirsiniz. En hızlı kredi veren bankalardan birisi olan Akbank, başvuru sonuçlarını gün içerisinde tamamlamakta ve değerlendirmesini buna göre yapmaktadır.

TEB: TEB'in internete özel bankası olan Cepteteb ile siz de ev hanımlarına kredi başvurusu yapabilirsiniz. 15000 TL'ye kadar düşük faiz oranlarıyla kredi kullanmak istiyorsanız siz de Cepteteb internet şubesine (https://www.cepteteb.com.tr) giriş yaparak kolaylıkla kredi başvurusu yapın ve kredinizi hemen alın.

İŞ BANKASI: İş Bankası da ev hanımlarına uygun faiz oranlarıyla kredi desteğinde bulunmaktadır. Siz de ev hanımına kredi veren bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle hangi bankadan kredi alacağınızı tespit ediniz. Sonrasında başvuru yaparak kolaylıkla kredinizi kullanabilirsiniz. Sizlere önerimiz, ev hanımlarının SGK'sı olmadığından dolayı başvuruları banka şubesine giderek durumu izah edip, ondan sonra başvuru yapmanız yönünde olacaktır. Çünkü internet üzerinden yapılan pek çok başvuru sisteme oturmadığından dolayı red cevabı gelebilmektedir. Ancak banka müşteri temsilcisine ev hanımı olduğunuzu belirtirseniz size kredi verebilmek için farklı alternatif yolları size sunacaktır.

Ziraat Bankası: Devlet bankları arasında yer alan Ziraat Bankası da çalışmayanlara kredi vermektedir. Kadın girişimcilere kredi adı altında kredi sunan Ziraat, kadınların iş kurarken ihtiyaç duyduğu finansman konusunda destek olmaktadır. Ev hanımlarının iş kurması ve iş hayatına atılması konusunda destek olan banka, ekonominin gelişmesine katkı sağlamak istemektedir. 500 TL gelir göstermeniz karşılığında kredi kullanabilir veya farklı iş kollarındaki projenizi Ziraat Girişimci ekibine sunarak kredi çekebilirsiniz. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi vermesi için ek gelir yani kira geliri gibi gelirlere sahip olmanız gerekiyor. Kredi kullanabilmek için bir diğer yol ise, ipotek göstermek. Düşük faizli kredi kullanabilmeniz için Ziraat Bankası'nı  tercih etmenizi öneriyoruz. Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisinde en fazla vade sayısı 36 ay olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası kredi başvurusu sayfasından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çalışmayan ev hanımlarının da kredi çekebileceğini ve hangi şartlar altında kredi çekeceğini bu sayfamızda belirttik. Siz de internetten, sms ile, müşteri hizmetlerini arayarak, banka şubesine giderek hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvurularında gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi istenmektedir. Ayrıca bankalar ek belge de talep edebilir. Sonuç olarak ülkemizde ev hanımlarına kredi veren bankalar  arasında Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Vakıfbank gibi bankalar da bulunmaktadır. Yukarıda yer alan bankaların internet veya diğer alternatif başvuru kanallarndan kredi başvurusunu tamamlayabilirsiniz. Eğer kredi notunuz çok kötü durumdaysa kredi notunuzu yükselttikten sonra başvurunuzu tekrardan bankaya iletebilirsiniz.
sponsorlu bağlantıYORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 3 yorum mevcut

  • Bankasi.net @Yasemin Şen 1 yıl önce yorumlandı

   Yasemin Hanım merhabalar, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası'ndan ipotekli kredi kullanmanızı öneririz. Diğer bankalara göre devlet bankaları daha uygun faizlerle kredi vermektedir.

  • Türkan 1 yıl önce yorumlandı

   ev hanımıyım acil paraya ihtiyacım var ne iş olsa yaparım.

  • Yasemin Şen 1 yıl önce yorumlandı

   merhaba, ev hanımıyım 50 bin tl acil paraya ihtiyacım var hangi bankadan kredi kullanmamı öneriyorsunuz ipotekli olarak?

  
  
  bankasi.net
  2019 © Bankalar, Kredi, Kredi Kartı, Mevduat.