Altın yatırımı son zamanlarda yükselişte

Altın yatırımı son zamanlarda yükselişte

11 Mart 2017, 16:36
Altın yatırımı son zamanlarda yükselişte
 Türkiye'de bankaların altın kabul etmesiyle birlikte "yastık altı" diye tabir edilen altın biriktirme yöntemi artık bankalara kaymaya başlamıştır. Bankaların düzenlediği stratejik reklam kampanyalarıyla birlikte altın yatırımları gün geçtikçe etkisini ALTIN gibi göstermektedir.

 Altın, uzun vadede bir çok yatırımcının en güvenli yatırım aracıdır. Genellikle yastık altında saklanmakta olan altınlar artık son zamanlarla birlikte altın almak çok zorlu bir sürece girmiştir.

Asgari ücretin 1400 lira olduğu bu günlerde bir Cumhuriyet Altını hemen hemen bin liraya yaklaşmakta ve kısa zaman sonra tahminimce geçecektir. Altın yatırımı bankalarda son zamanlarda dikkat çekmektedir. Piyasalarda gide ndalgalanmalı süreç zarfında altın fiyatlarında ani bir fırlama yaşanmıştır. Piyasalarda hızlı dalgalanmalar yani altını da direkt olarak etkilemiş ve altını ASLAN seviyeye çekmiştir. Altının gramı 11.03.2017 itibariyle 143 liradan işlem görürken; çeyrek altın 234 liradan, Cumhuriyet ise 963 liradan işlem görmektedir. Bununla birlikte sürekli yükselen altına rağbet azalmamıştır ve sürekli olarak talep görmüştür.

Halkımızdaki altına yoğun taleple birlikte altn fiyatlarında ani yükseliş ve düşüş görülebilmektedir. Rekor fiyatlarda devam eden Altın, yapılan tespitler sonucunda düğün sezonlarında piyasaları hareketlendirerek altın fiyatlarını da normale çekileceği bekleniyor. Ancak bu durum tam tersi de yaşanabilir. Bu değerlendirme sonucunda halkın altına talebinin yükseltilmesi de amaçlanmaktadır. 

Güncel haberlere göre altın yatırımcıları çekingen halde beklemektedir. Yaşanan küçük düşüşlerle birlikte altına talebin artması beklenmektedir. Altın almak isteyen yatırımcıların dikkat etmesi gereken şey ise; dalgalanları sakin şekilde takip ediniz. Altın fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yine de yatırımcılar altın almaktan çekinmekte ve olası düşüşleri beklemektedirler.

Ayrıca altın hesabı hangi banka avantajı 2018 konusuna da mutlaka bakınız.sponsorlu bağlantıBu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Bankalar Kredi 2020 Bankasi.net
  2020 © Bankalar, Kredi, Kredi Kartı, Mevduat.