Halkbank Esnaf Kredisi 2020 Başvuru Şartları


Halkbank Esnaf Kredisi 2020 Başvuru Şartları

Esnafların yüzünü güldürecek uygun faiz oranlı Halkbank esnaf kredisi 202 başvuru şartları ve hesaplama örnekleri bu sayfamızda yer almaktadır.

Halkbank Esnaf Kredisi 2020 Başvuru Şartları
Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından olan Halkbank 2019 yılında da esnafın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Halkbank'tan esnaflara özel uygun faiz oranlarıyla Halkbank esnaf kredisi kampanyası ile esnafların nakit ihtiyaçlarını karşılamasına olanak sağlamaktadır. Devletin de destek olduğu ve esnaflara sağladığı destekler arasında yer alan esnaf kefalet kredisini Halk Bankası şubelerinden kullanabilirsiniz. Nakit sıkıntısı çeken esnaflara destek amacı ile verilmektedir. 5 yıla kadar vadeli, 200.000 TL,ye kadar esnaf kefalet kredinizi kullanabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Kredisi 2020

Halkbank’ın esnaflara sunmuş olduğu 3 farklı kredi çeşidi bulunmakta. Bunlardan birincisi, ustalık belgesi olan ve girişimcilere yönelik krediler, genç girişimci ve esnaflara yönelik krediler ve geleneksel ve kültürel meslek kollarında çalışanlara yönelik krediler. Kamu oyuna yapılan açıklamaya göre Halkbank, toplam 350 bin esnafımıza toplamda tam olarak 22 milyarlık kredi kullandıracak.

 

Ustalık Belgesi Olan ve Girişimcilere Yönelik Krediler

3308 sayılı Meslek Eğitim Kanunu’na göre, 3 yıl ustalık yapmış girişimci faizsiz olarak iş yeri açma kredisi kullanabilir. Girişimci esnaf total de 500.000 TL.ye kadar kredi kullanabilir, kullandığı krediye ilişkin vade gününü de banka ile görüşme sonucu belirleyebilir. Fakat her işte olduğu gibi Halkbank esnaf kredisi  faydalanması için bazı şartları taşıyor olması gerekmektedir. Krediye başvuru yapacağı an, aktif olarak 3 yıl boyunca ustalık yapmış olması gerekmektedir. Başvuru yapacağı tarihten geriye son bir yıl hiç ticari faaliyetine ara vermemiş olması gerekmektedir. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir hibeden yararlanmamış olmanız gerekmektedir. Sizde bu saydığımız koşulları sağladığınız takdirde Halkbank esnaf kredisinden faydalanırsınız. Bunun için gerekli işlemleri bankanız ile görüşme esnasında belirlersiniz.

https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/112

 

Genç Girişimci ve Esnaflara Yönelik Krediler

18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını tamamlamamış genç girişimcileri kapsayan bir kredidir. Genç girişimci olarak 100.000 TL.ye kadar faizsiz kredi çekebilirsiniz. Fakat bunu yapmamın bir takım şartları vardır. Bu kredi KOSGEB Girişimci Destek Programı başarı ile tamamlayan genç girişimcilere verilmektedir. KOSGEB hariç 5 yıl içinde hiç hibe ve destek almamış olmanız gerekmektedir. Eğer sizde bu şartları taşıyan bir girişimciyseniz kredi almanız çok daha kolay olacaktır.

 

Geleneksel ve Kültürel Meslek Kollarında Çalışanlara Yönelik Krediler

Geçmişimizin mirası olan ve unutulmaya yüz tutmuş meslekleri canlandırmak için esnaflara destek verilmektedir. Bu meslekler arasında, çinicilik ve çömlek yapımı,  bakır işleme, el dokuma v.b. bir çok meslek türü girmektedir. Sizde bu meslek gruplarında faaliyet gösteren bir esnafsanız kredi kullanabilirsiniz. Başvuru için gerekli şart son 5 yıl için hibe yada destekten faydalanmamış olmanız gerekmektedir ve esnaf vergi muafiyetiniz olması gerekmektedir.

Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Kredi
193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9'uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarından;
- el dokuma işleri,
- bakır işletmeciliği,
- çini ve çömlek yapımı,
- sedef kakma ve ahşap oyma işleri,
- kaşıkçılık,
- bastonculuk,
- semercilik,
- yazmacılık,
- yorgancılık,
- keçecilik,
- lüle ve oltu taşı işçiliği,
- çarıkçılık,
- yemenicilik,
- oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar %100 faiz indiriminden (sıfır faiz) yararlanabilir.


FAİZ ORANLARI, KİMLER YARARLANABİLİR?
Karar kapsamında verilen kredide kültürel, geleneksel ve sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında sıfır faiz imkanı tanınacak. Mesleki eğitim kapsamında kredi başvuru tarihiyle birlikte en az 1 yıllık ustalık belgesi olan, son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkarlara bu karar doğrultusunda faizsiz kredi kullandırılacak. Bu krediden son bir yıl içerisinde ticari faaliyetini sonlandıranlar faydalanamayacak.

Kosgeb tarafından verilen faizsiz hibe kredi desteklerinden yararlananlar hariç, Kosgeb uygulamaları girişimcilik eğitimini tamamlamış, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara Kosgeb tarafından onaylanan projelerde Halkbank tarafından 100 bin tl'ye kadar yüzde sıfır faiz ile kredi verilebilecek. 


1. İşletmeye yönelik sermaye ihtiyaçları için 200.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
2. Taşıt alımı veya işyeri alımlarına yönelik olarak 500.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
3. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden veya Halk Bankası esnaf kredilerinden doğrudan kullandırım ile kredi kullanabilirsiniz.
4. Esnaf Kefalet Kredisi faiz oranı 2020 yılında; 5 yıla kadar vadeli krediler için %5, 5 yıl altı krediler için ise yıllık yüzde 4 olarak hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası esnaf kredisi
İş Bankası esnaf kredisi 2020
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  kredi hesapla
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020