Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu sayfadan faizsiz kredi veren bankalar 2020 karşılaştırması yaparak siz de faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılında hangileridir diye merak mı ediyorsunuz? Türkiye'de faiz oranlarında gidilen düşürülme polıtikasıyla beraber; artık tüketiciler olarak düşük faizli kredi almak için bankalarla görüşmeye başladık. Tüketiciler, ihtiyaçlarını hızlı şekilde karşılamak için bankaları karşılaştırarak en uygun faizli kredi çekmek için uğraşıyorlar. Bununla beraber bazı şartlarda bankalar faizsiz kredi verebilmektedirler. İlk olarak faizsiz kredi ve faizli olarak sunulan krediler ve kar paylarını ele alarak sizlere açıklayacağız. Dünyada faizsiz kredi veren bankalar ayrıca İslam Bankaları adı altında işlemektedir. Ülkemizde bu bankalara katılım bankaları denilmekte ve bu finans kurumları kar payı ile çalışmalarını yürütmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Banka ya da bir finansal kuruluşun, işletilmesi ve hizmetine devam edebilmesi için müşteriye sunduğu ödünç paranın, müşteri tarafından kullanılmasına karşılık alınan kar olarak adlandırılır. Yani siz kredi çekerken, banka riskleri göze alır sizden kar payı talep eder ve krediyi buna göre verir. 2020 yılında faizsiz kredi ve kar payı veren bankalar:


Bankalar iki şekilde faizsiz kredi vermektedirler. Biri, bankaların müşterilerine sunduğu borç karşılığında herhangi bir faiz alınmama kampanyasıdır. Çekilen kredi tutarında, kredi masrafları ve sigorta masrafı dışında bir faiz talep edilmeyen kredilerdir. Diğeri ise, katılım bankalarının sunmuş olduğu faiz yerine kar payı adı altında müşterisine sunduğu kredidir. Faizsiz bankalar, diğer yandan katılım bankaları 2020 yılı listesini sizler için hazırladık.


Faizsiz Kredi Çekmek İçin Gereken Şartlar

 • Banka sicilinin temiz olması
 • SGK'lı olarak çalışan olmak
 • Kredi notunun iyi seviyede olması (Kredi notu kaç olmalı?)
 • Geçmiş ödemelerin düzenli olması
 • Banka tarafından kefil veya teminat istenmesi durumunda kefil ya da teminat göstermek
 • Kişinin, kredi kullanmaya elverişli olması.


İşletmelere özel faizsiz kredi

Bireylerin dışında, işletmelere bazı bankalar faizsiz kredi kampanyası düzenlemektedir. Örneğin Halk Bank'ın kobilere sunmuş olduğu faizsiz kredi kampanyalarından bahsedecek olursak, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren esnaflara faizsiz kredi verilebilmektedir. Aynı zamanda Halkbank'ın "Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkarlara Kredi" adı altında 30 yaşını tamamlamış ve Kosgeb'ten onay almış girişimciler için 100 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullandırımı yapılabilmektedir. Faiz ödemesi alınmadan kredi veren bankalar, genellikle kısa vadeli olarak sunulur. Bazı bankalarda 1 yıl vadeli olmak koşuluyla faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Bankaların kampanyalarını takip ederek ürün bazlı olan sıfır faizli kredileri de öğrenebilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar olarak örnek vermek gerekirse, taşıt kredisi ürünlerinde kampanya kapsamında 30 Bin TL'ye 18 ay sıfır faiz gibi kredilerden yararlanabilirsiniz. Diğer bir kredi imkanıysa (düşük faizli) hayvancılık kredisidir.
Eğer çiftlik sahibiyseniz yada hayvancılıkla uğraşmak istiyorsanız Ziraat Bankası'nın sunduğu düşük faizli hayvancılık kredisi imkanından faydalanabilirsiniz.

Faizsiz kredi veren bankalar 2020 yılında Kuveyt Türk, Albaraka, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Türkiye Finans ve Emlak Bank'tır. Ülkemizde bu katılım bankalarına kredi başvurusu yaparak faizsiz olarak konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinden yararlanabilirsiniz. Yukarıda yer alan bilgilere göre, internet üzerinden faizsiz kredi veren bankalar, araştırması yapanlar için bir kaynak hazırladık. Bu bankalarla iletişime geçerek sizde faizsiz kredilerden yararlanabilir ve İslam koşullarına göre bir kredi kullanabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  kredi hesapla
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020