32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2020


32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2020

2020 yılında en yüksek faiz veren bankalar karşılaştırması yaparak siz de mevduat ürünlerine yatırım yapabilir ve en iyi faiz ile paranızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

32 Günlük En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar 2020
 2020 yılında en yüksek faiz veren bankalar listesi güncellendi. Mevduat faiz oranları, ekonominin gidişatına göre yükselmekte veya düşüş göstermektedir. Bu durum özellikle dolar-tl arasındaki iniş çıkışla orantılı olarak günccellenmektedir. En yüksek faiz veren bankalar hangisi diye merak ediyorsanız sizler için araştırmamızı yaparak bu sayfamızdan en iyi mevduat faizi veren bankaları karşılaştırdık.

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Bankalar

2020 yılında en yüksek faiz veren bankalar sürekli olarak değişmektedir. Özellikle 32 günlük mevduat yatırımları daha yüksek kazandığı biliniyor. Bankalar, mevduat ürünlerini sunarken yüksek faizi belirli bir süre için verebiliyor. Bu süre "Hoşgeldin Faizi" veya farklı isimlerle tanımlanabiliyor. Mevduat faiz oranları 2020 yılında, Türkiye'de dış siyasette oluşan konum, cari açık, özel kurum ile bankaların aralarında olan ekonomik ilişkilerine bakılarak yükselecektir. Geçtiğimiz yıl mevduat faizleri %27'lere kadar yükselmişti. Özellikle ABD yaptırımları sonrasında faizler arttırılarak TL'ye güven oluşturulmaya çalışılmıştı. Ziraat Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, İNG, Garanti Bankası, Vakıfbank, Akbank gibi bankalar mevduat ürünlerini müşterilerine hoşgeldin faizi ile sunmaktadır. Bu bankaların yanı sıra diğer bankaların da faiz oranlarını ve karşılaştırmasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.


Banka 

Mevduat Faiz oranı

100 Bin TL -

32 Gün Net kazanç

Alternatifbank VOV Hesap

%12,25

 912 TL

Odeabank Oksijen Hesap

%10,75

 801 TL

QNB Finansbank E-Vadeli Hesap

%10,50

 782 TL

Burgan Bank e-mevduat

%14,01

 1.050TL

Fibabanka Kiraz Hesap

%12,50

 931 TL

Turkish Bank enerji hesap

%14,00

 1.043 TL

HSBC E-Mevduat

%14,00

 1.043 TL

İCBC

%14,00

 1.043 TL

İNG e-Turuncu Hesap

%12,00

 894 TL

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

%9,45

 704 TL

Şekerbank vadeli mevduat

%10,00

 745 TL

Denizbank E-Mevduat

%11,40

 849 TL

CEPTETEB Vadeli Hesap

%12,50

 931 TL

Akbank mevduat hesabı

%12,25

 912 TL

Halkbank E-Mevduat

%9,75

 726 TL

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

%11,75

 875 TL

Garanti BBVA
E-Vadeli Hesap

%11,25

 875 TL

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

%11,25

 875 TL

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

%11,00

 819 TL


Yukarıda yer alan en yüksek faiz veren bankalar listesi, faiz oranlarına göre sıralanmıştır. Mevduat hesaplaması 100.000 TL - 32 Günlük olacak şekilde yapılmış olup, mevduat faiz oranları mevduat vadesi ve tutarına göre değişiklik gösterebilir.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için; https://www.kredibankalar.com/mevduat/en-yuksek-faiz-veren-banka


Mevduat Hesabı Türleri
Bankaların mevduat hesaplarında farklı özellik ve kazanç türleri bulunmaktadır. Örneğin farklı bir yabancı para biriminden de mevduat hesabı açabilir ve EURO, Dolar gibi para birimleri üzerinden faiz geliri elde edebilirsiniz. Diğer mevduat ürünlerine bakacak olursak altın mevduatı, ihbarlı mevduat, kırık mevduat, vadeli mevduat, e-vadeli mevduat, vadesiz mevduat olarak sayılabilir.

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?
Mevduat hesapları arasında en çok kullanılan vadeli mevduat hesabıdır. Bu hesabın internet bankacılığından açılması ve yönetilmesine ise e-vadeli mevduat hesabı denilmektedir. Günlük, aylık, yıllık veya farklı vadelerle bu hesabınıza yatırım yapabilirsiniz. 

Faizsiz Bankalar Kar Payı Oranları
Türkiye'de hizmet veren katılım bankalarının da mevduat ürünleri bulunmaktadır. Ziraat Katılım, Albaraka Türk, Vakıf Katılım, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan istediğinizi tercih ederek paranızı mevduat hesabına yatırabilir ve kar payı oranına göre kazanç elde edebilirsiniz. Faizsiz kredi ve mevduat geliri sunan bankalar:

Albaraka Türk
Vakıf Katılım
Ziraat Katılım
Türkiye Finans
Kuveyt Türk

Siz de her bankanın faiz oranlarını, kredi kampanyalarını takip etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Eğer siz de bankalardan kredi çekmek veya yatırım yapmak istiyorsanız Hangikredi, Hesapkurdu, Kredibankalar.com veya Enuygun gibi internet sitelerini ziyaret edebilir, güncel faiz oranlarını bu siteler üzerinden karşılaştırabilirsiniz. 2020 yılında her banka faiz oranlarını güncellemiştir, siz de en uygun bankayı bulmak için bu sitelere göz atabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  kredi hesapla
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020