Mevduat Faizi Hesaplama Aracı Hizmetinizde


Mevduat Faizi Hesaplama Aracı Hizmetinizde

Mevduat faizi hesaplama yapabilmek için Türkiye'nin önde gelen finans kurumlarından Kredi Bankalar hesaplama araçlarını hizmete açtığını duyurdu.

Mevduat Faizi Hesaplama Aracı Hizmetinizde
Mevduat faizi, belirli bir miktarda nakit paranın belirli vade süre ile bankada bekletilmesi sonrasında elde edilen faiz kazançlarına denilmektedir. Mevduat faizi hemen hemen tüm bankalarda bulunmakta olup TL veya USD, Euro gibi farklı para birimlerine göre olabilmektedir. Ancak, yatırımcıların en çok TL mevduat faizi hesabını tercih etmesi Türk Lirası'nın diğer para birimlerine daha çok kazandırdığını göstermektedir. Paranızı mevduat hesabına yatırmadan önce siz de mevduat faiz hesaplaması yaparak bankaları karşılaştırabilirsiniz. Bunun için Türkiye'nin önde gelen finans internet sitelerinden Kredi Bankalar'a giriş yapabilir ve mevduat hesaplama, kredi hesaplama gibi araçlarını ücretsiz olarak kullanabilir ve siz de tüm bankaların faizlerini karşılaştırarak en yüksek faiz veren bankayı hemen tercih edebilirsiniz.

En Yüksek Faiz Hangi Bankada?
geçtiğimiz dönemlerde en yüksek faiz veren bankayı belirleyebilmek için bankaların internet sitelerine tek tek girmek zorunda kalıyorduk. Ancak günümüzde kredibankalar.com internet sitesi ile siz de tüm hesaplamaları tek bir kalemden yapabiliyor ve bankaların karşılaştırmalarını ücretsiz hesaplama araçları sayesinde gerçekleştirebiliyorsunuz. 2017 yılından beridir sektöre sürekli olarak yenilikler getiren kredi bankalar ekibi, şimdi de faizsiz kredi veren bankaların kar payı oranlarını ücretsiz olarak sitelerinde yayınlamaktadır. Siz de mevduat hesaplama araçlarını kullanabilir ve hangi bankanın daha çok faiz verdiğini anında görebilirsiniz. Faiz oranlarının anlık olarak piyasa koşullarına göre değiştiğinden dolayı bankalar sık sık takip edilerek buna göre güncelleştirmelerin gerçekleştirildiği de ayrıca sayfada belirtilmektedir.

Ücretsiz Araçları Kullan: www.kredibankalar.com/mevduat/mevduat-hesaplamaMevduat faiz oranları ise şu şekilde:

Cepteteb: %12,25
İNG: 11,50
Burgan Bank: %11,60


Mevduat Hesabı Nedir?

Bankalarda kullanılan mevduat hesabı, belirli bir miktarda nakit parayı bu hesaba yatırarak "faiz veya kar payı" üzerinden değerlenmesini sağlayarak kar etme işlemine denilmektedir. Özel ve kamu bankalarının mevduat hesaplarının yanı sıra Katılım Bankalarında da mevduat yani kar payı hesabı açabilir ve belirli oranlar üzerinden siz de paranızı değerlendirebilirsiniz. Mevduat ek gelir olarak sayıldığından dolayı, mevduat hesaplarından kazanılan kar üzerinden devletimiz belirli vergilendirme yapmaktadır ancak ana para üzerinden herhangi bir kesinti yapılması söz konusu değildir. Siz de bu ve diğer bankaların mevduat faizlerini öğrenmek ve paranızı en iyi mevduat faizi veren bankada değerlendirmek istiyorsanız kredi bankalar sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Mevduat Ve Kar Payı Arasındaki Fark Nedir?

Yatırım yapmayı düşünen vatandaşlarımızın son zamanlarda merek ettiği konu; faiz oranı ve kar payı arasındaki farktır. Dünya nüfusunun %23’ünü oluşturan 1,6 milyar kişi İslam dininin gerektirdiği şekilde yaşamaktadır. Bu kesimdeki vatandaşlarımız, faizsiz prensibi ile çalışan bankaları benimsemiş ve bankaya yatırdıkları paranın helal olmasına dikkat etmektedir. Kar payı; belirlenen vade süresi içinde sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde kullanılan anapara karının, vade süresi geldiğinde taraflara dağıtılmasıdır. Faiz ise; mevcut paranızın belirlediğiniz vade süresi içerisinde, bankanın belirlemiş olduğu oranlarla değerlenerek, vade sonunda kar elde etmenizi sağlaması anlamına gelir. Bankaların mevduat hesapları faiz usulüyle çalışmaktadır. Günümüz katılım bankaları da kar payı prensibiyle hizmet vermektedir. Mevduat hesapları güvenilir ve risksiz hesaplardır. Mevduat hesaplarında vade sonunda ne kadar kazanç elde edeceğinizi hesap açılışından önce bilirsiniz. Az miktarda olsa bile bir kazanç sağlarsınız. Fakat kar payı hesaplarında ise ne kadar kazanç elde edebileceğinizi bilemezsiniz. Kar payı hesaplarında kazanç elde etmenizin yanında zarar edebileceğiniz de unutmayınız. İşte faizsiz kar payı ve kredi veren bankalar:

 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Albaraka Türk
 • Emlak BankBu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  kredi hesapla
  
  Diğer sitelerimiz: Bankalarkredi.com
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020